Napełnialnia

Gazów technicznych

i spożywczych

Napełnialnia

Gazów propan

i propan butan

Zbiorniki

kriogeniczne

Zawory

zintegrowane

 
 

Hurtownia Gazów Medycznych


Gazy medyczne - hurtownia

Hurtownia Gazów Medycznych w Częstochowie
Dzięki ogromnemu doświadczeniu w przemyśle gazów technicznych, nasza oferta została rozszerzona o gazy medyczne. Naszym głównym celem jest poprawa dostępności produktów niezbędnych dla jednostek służby zdrowia. Hurtownia gazów medycznych została zbudowana w Częstochowie przy ul. Torowej 3 i spełnia wszystkie normy oraz standardy jakościowe wymagane przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Nasza placówka jest przystosowana do obsługi szpitali, klinik medycznych, prywatnych gabinetów lekarskich oraz praktyk lekarskich. Hurtownia gazów medycznego w Częstochowie to jedna z niewielu hurtowni w województwie śląskim oferujący tak szeroki asortyment gazów medycznych.

Oferta specjalistycznych gazów medycznych:

Tlen medyczny
Bezbarwny, bezwonny gaz medyczny sprężony. Wykorzystywany m.in. przy resuscytacji, ma szerokie zastosowanie w leczeniu zaburzeń oddychania. Podaje się go w celu wspomagania wentylacji płuc oraz w terapii hiperbarycznej. Tlenoterapia jest korzystna w przypadku większości postaci niedotlenienia, szczególnie u pacjentów z prawidłowym zużyciem tlenu, u których stwierdza się zmniejszoną prężność tlenu w mieszanej krwi żylnej podczas oddychania powietrzem atmosferycznym.

Podtlenek azotu medyczny
Najczęściej stosowany jako środek znieczulający i przeciwbólowy. Podtlenek azotu jest używany do wprowadzenia i podtrzymania znieczulenia ogólnego. W mieszaninie z tlenem stosowany jest do osiągnięcia efektu przeciwbólowego wywołanego płytkim znieczuleniem bez utraty świadomości (analgezja okołoporodowa).

Dwutlenek węgla medyczny
Dwutlenek węgla jest powszechnie stosowany do tworzenia środowisk przypominających warunki fizjologiczne. Używa się go głównie do zabezpieczania pracy sztucznych organów oraz w kriochirurgii. W chirurgii laparoskopowej dwutlenek węgla jest wdmuchiwany do operowanego miejsca w celu zwiększenia widoczności endoskopowej. Dwutlenek węgla stosuje się również jako składnik mieszanin z tlenem i powietrzem do stymulacji głębokiego oddychania.

Center-Gaz informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij