Napełnialnia

Gazów technicznych

i spożywczych

Napełnialnia

Gazów propan

i propan butan

Zbiorniki

kriogeniczne

Zawory

zintegrowane

 
 

O nas


Historia

Firma Center-Gaz powstała w roku 1994 w czasach burzliwych przemian politycznych i ekonomicznych w Polsce. Były to lata niekontrolowanej i faworyzującej duże zagraniczne podmioty prywatyzacji polskiego przemysłu, w tym najważniejszego w branży gazów technicznych Polgazu. Czasy likwidacji jedynego polskiego dostawcy karbidu (Polsin-Karbid) i praktycznej monopolizacji rynku karbidu w Europie. Dość szybko branża została zdominowana przez globalnie działające organizacje lobbujące na rzecz prawa ograniczającego dostęp do rynku mniejszych, co tu należy rozumieć jako polskich podmiotów. Już na początku naszej drogi powstało stowarzyszenie producentów gazów technicznych SPOGAT, którego jesteśmy współzałożycielem.

W niełatwych warunkach i silnym konkurencyjnym otoczeniu od instalacji pierwszego zbiornika skroplonego CO2 jako rodzinna firma, którą jesteśmy po dziś dzień budowaliśmy pozycję lidera w segmencie firm niezależnych, zajmujących obecnie jak się szacuje ok. 14% udziału w polskim rynku.

Dzisiaj

Dzisiaj Center-Gaz to dynamicznie rozwijająca się firma stawiająca na jakość i wdrażanie innowacji. Nie tylko w obszarze ściśle technologicznym, ale również w sferze logistyki i efektywnego zarządzania. Posiadamy nowoczesną napełnialnię gazów technicznych, gdzie stale prowadzone są prace rozwojowe, dzięki którym otrzymujecie państwo zawsze dokładnie takie produkty, jakich potrzebujecie. Czyli o najwyższej jakości. Zapewnia ją laboratorium wyposażone w wysokiej klasy sprzęt analityczny oraz wdrożone systemy klasy CAM/SCADA zapewniające monitorowanie i kontrolę procesów produkcji.

Center-Gaz to także koncesjonowana rozlewnia propanu w Częstochowie. Własna infrastruktura logistyczna, która umożliwia skuteczną i szybką reakcję na Państwa zmienne potrzeby. Serwis techniczny, oferujący budowę instalacji z punktami poboru na hali produkcyjnej i stacji zgazowania z możliwością dzierżawy lub zakupu własnego zbiornika. Przedstawiciele handlowi i agencyjna sieć sprzedaży, aby kontakt pomiędzy nami i naszymi partnerami był łatwy, a współpraca przynosiła Państwu korzyści i zadowolenie.

Ale Center-Gaz dzisiaj to przede wszystkim ludzie. Zwyczajni i lubiący swoją pracę. Stale doskonalący swoje umiejętności dla Was.

Jutro

Jutro to oczywiście zagadka bez jasnej odpowiedzi. Ale patrzymy w tę stronę na naszej drodze tworząc plany rozwoju i strategię przyszłych działań. Będą tam na pewno coraz lepsze maszyny i urządzenia. Coraz lepsze oprogramowanie i aparatura kontrolno-pomiarowa. Może pojawi się kiedyś AI. Ale zawsze najważniejsi będą ludzie i relacje między nimi. Państwo. Nasi pracownicy.

Spoglądając stale w przyszłość starannie zapinamy pasy na koszach zanim samochody wyjadą z towarem do Państwa. Jak każdego dnia, staramy się jak najlepiej zrobić to co do nas należy. I stale na lepsze zmieniać to, na co mamy wpływ.

Od wielu lat współpracujemy z wiodącymi producentami zbiorników kriogenicznych znanymi z najwyższej jakości i stosowania najnowszych rozwiązań technologicznych.

Zajmujemy się dostarczaniem gazów sprężonych m.in takich jak:

  • Tlen (różnych klas czystości)
  • Acetylen
  • Argon (różnych klas czystości)
  • Dwutlenek węgla
  • Azot (różnych klas czystości)
  • Ciekły azot
  • Wodór
  • Hel
  • Gazy specjalne (krypton, ksenon, neon)

Posiadamy koncesję na handel paliwami płynnymi. Jesteśmy uczestnikami programu Rzetelna Firma.

 

Center-Gaz informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij