Napełnialnia

Gazów technicznych

i spożywczych

Napełnialnia

Gazów propan

i propan butan

Zbiorniki

kriogeniczne

Zawory

zintegrowane

 
 

Suchy lód


Suchy lód to dwutlenek węgla (CO2) w skondensowanej postaci, przekształcony w lód o temperaturze -78,5°C. Jego wyróżniającą cechą jest sublimacja, czyli przechodzenie z formy stałej w gazową bez pozostawiania jakichkolwiek resztek. To oznacza, że nie pozostawia żadnych śladów ani wilgoci, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowań, gdzie wilgoć może być problemem. Suchy lód oferuje temperatury znacznie niższe niż standardowe lody wodne. Jest doskonałym rozwiązaniem do transportu i przechowywania produktów wymagających bardzo niskich temperatur. Suchy lód jest niepalny i nie wydziela żadnych szkodliwych substancji. To bezpieczny i przyjazny dla środowiska sposób na chłodzenie. Idealny do przechowywania produktów spożywczych, medykamentów, próbek laboratoryjnych i wielu innych zastosowań. Jest doskonałym środkiem transportu dla produktów, które wymagają chłodzenia na długich trasach.

 

W przemyśle spożywczym doskonały do przechowywania i transportu produktów mrożonych i schłodzonych, jak owoce, warzywa, mięso czy ryby. W medycynie wykorzystywany do transportu szczepionek, próbek krwi, tkanki i innych materiałów biologicznych. W przemyśle ciężkim oraz chemicznym stosowany do kontrolowanego chłodzenia oraz czyszczenia w procesach przemysłowych. W branży rozrywkowej wykorzystywany w efektownych prezentacjach, np. w showbiznesie, teatrze czy eventach. W transporcie farmaceutycznym idealny dla produktów, które wymagają stałej niskiej temperatury.

 

Jako firma o ugruntowanej pozycji na rynku gazów technicznych oferujemy produkt najwyższej jakości dbając równocześnie o zapewnienie najlepszych środków transportu i magazynowania. Obecnie oferujemy lód o granulacji 3 i 16mm produkowany z bezwonnych gazów spożywczych, co ma znaczący wpływ na jakość. Do transportu i przechowania używamy kontenerów izotermicznych o najlepszym współczynniku sublimacji lambda 2.

 

Suchy lód to dwutlenek węgla
Center-Gaz informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij